Raport LegalTech 2022

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w pracy prawnika – wokół tego zagadnienia skupiło się tegoroczne badanie przeprowadzone przez Kantar na zlecenie Wydawnictwa C.H.Beck.

Ponadto, w raporcie znalazły się dane i opinie na temat narzędzi informatycznych stosowanych przez kancelarie. W ankiecie wzięli udział prawnicy zarówno prowadzący swoją praktykę, jak i tzw. in-house. Dzięki ich wypowiedziom udało się uzyskać odpowiedź na pytanie: jak kształtują się trendy rozwojowe w obszarze nowoczesnych technologii w codziennej pracy kancelarii oraz działów prawnych.

W raporcie znajdą Państwo także wypowiedzi ekspertów, stanowiące merytoryczny komentarz do prezentowanych wyników badań. Uwagi praktyków, którzy od lat śledzą i wdrażają w kancelariach najnowsze rozwiązania legal tech, są interesującym dopełnieniem tegorocznego Raportu Legal Tech.

 

Raport Wydawnictwa C.H.Beck ‒ LegalTech 2022

Pobierz plik PDF→

 


Komentarz

Wojciech Bierwiczonek

Prezes Zarządu, Wydawnictwo C.H.Beck

Według badań dla ponad 40% prawników obszar Legal Tech to wciąż terra incognita. Ale z perspektywy kilku ostatnich lat przyspieszenie cyfryzacji jest widoczne. Jego dwie najważniejsze przyczyny to pandemia i coraz częściej zdarzające się i nagłaśniane przypadki cyberataków. Kancelarie są w większym stopniu świadome, że na konkurencyjnym rynku usług prawnych ‒ w świetle postępującej cyfryzacji wśród obywateli i w biznesie ‒ poziom ich zinformatyzowania, a w konsekwencji wartości dostarczanej klientom, będzie zyskiwał na znaczeniu.

 

Legalis w ofercie C.H.Beck dla nowych kancelarii. Sprawdź korzyści →

Długość okresu testowego dostosowana do potrzeb Twojej kancelarii

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).

W polu numeru NIP należy stosować wyłącznie cyfry (min. 10).

Wyślij
Okres testowy jest bezpłatny. Oferta kierowana jest do kancelarii prawnych, firm, instytucji i nie jest dostępna dla osób fizycznych.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.